18:00
ÚTERÝ 27. 11.

Cestovatelské úterky - Kolem republiky na kole

  18:00 - 20:00
  Studentský klub Kampa

Doplňující informace

Povídání o cestě kolem republiky na kole v podání Libuše Rodové.

Před třemi lety jsem se rozhodla, že objedu naší republiku na kole aniž bych tušila, co všechno za tím stojí. Tak jsem se rozhodla svou cestu začít zlehka a vyrazila jsem z nejjižnějšího bodu republiky na ten nejsevernější. Jen já, kolo, mapy a téměř nulové zkušenosti s cestováním o samotě. První cestu jsem zvládla další rok (loni) jsem se vydala znovu. A to z nejzápadnějšího na nejvýchodnější bod republiky. Tuhle cestu jsem nazvala Cestou za východem slunce, jelikož krom toho, že jsem si sama užívala krásy naší krajiny, tak jsem fotila a z fotek z cesty jsem udělala kalendář, z jehož prodeje jsem pak nakoupila krmení pro psy pro útulek Pes pro život. O této cestě jsem měla také dvě přednášky/povídání (tady v Budějovicích pro pár přátel a pak u nás v knihovně jako veřejnou přednášku). 

Letos jsem uzavřela kruh a vyrazila na nejdelší cestu a to bylo objetí republiky kolem hranic. Na kole jsem strávila 17 dní a 1903 kilometrů, než jsem obkroužila naše hranice. Vezla jsem si sebou nejnutnější věci a převážně spala venku pod širákem na zajímavých místech, jako je třeba Slovanské hradiště, hrádek uprostřed vinic, sušárna na ovoce, stan z expozice u Decathlonu Ostrava a nebo třeba Ježíškovo zastavení u Božího Daru v Krušných horách. 

Krom hromady fotografií a super zážitků (jako že jsem se ocitla na svatbě, kde jsem pomáhala připravovat výzdobu) jsem si dovezla i chuť předat dál myšlenku, že nic není nemožné a i v naší republice se dá zažít dobrodružství a potkat báječné lidi. A jako loni, pracuji na kalendáři, který chci opět věnovat dobročinným účelům.